Historia

Od ponad 40 lat pracujemy nad dostarczaniem najlepszych regenerowanych części samochodowych z certyfikatem OE na europejski rynek wtórny. Obecnie, jesteśmy jedną z największych, najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych firm w branży regeneracji części samochodowych.

BORG Automotive został założony w 1975 roku przez Sørena Toft-Jensena pod nazwą Toft-Jensen Elektro ApS. W wieku zaledwie 25 lat Søren Toft-Jensen założył swój własny warsztat elektryczny w duńskim mieście Rudkøbing. Na początku, w warsztacie wykonywał ogólne naprawy elektryczne samochodów ale szybko odkrył rosnące zapotrzebowanie na regenerowane rozruszniki i alternatory i zrozumiał, że to tworzy możliwości rozwoju dla jego firmy. Dlatego, w 1979 roku Søren Toft-Jensen założył firmę Elstock, która jest teraz jedną z atrakcyjnych marek BORG Automotive. Od 1975 roku BORG Automotive dynamicznie się rozwija i dzisiaj jest miejscem pracy dla ponad 1.500 ambitnych współpracowników w Danii, Wielkiej Brytanii, Polsce, Belgii i Hiszpania, którzy współpracują ze sobą aby dostarczać klientom najlepszych doświadczeń z regenerowanymi częściami samochodowymi.

2019: BORG Automotive uruchomił drugi zakład produkcyjny w Polsce

W związku z rosnącym popytem na regenerowane części motoryzacyjne, uruchomiliśmy drugi zakład produkcyjny zlokalizowany w Lublinie.

Czytaj więcej
Nasz drugi zakład produkcyjny w Polsce, tym razem zlokalizowany w Lublinie

Nasz drugi zakład produkcyjny w Polsce, tym razem zlokalizowany w Lublinie

2018: Otwarcie naszego Forum Mechatronicznego

Uruchomiliśmy nasze Forum Mechatroniczne – elektroniczną platformę w celu stworzenia sieci osób i podmiotów zainteresowanych mechatroniką.

Czytaj więcej
2017: BORG Automotive zostaje własnością Schouw & Co.

Konglomerat przemysłowy Schouw & Co. kupuje BORG Automotive w 2017 roku. Poza BORG Automotive Schouw & Co. jest właścicielem pięciu innych dużych duńskich firm oraz gwarantem realizacji ambicji rozwoju dla BORG Automotive.

Czytaj więcej
2016: Otwarcie Akademii BORG w Belgii

Otwieramy naszą własną akademię w Belgii. Celem akademii jest edukowanie naszych pracowników w zakresie mechatroniki.

2015: BORG Automotive zdobywa tytuł „Remanufacturer of the Year” tj. Firma regenerująca roku

W 2015 roku otrzymujemy jedną z najbardziej pożądanych nagród na europejskim motoryzacyjnym rynku wtórnym „Remanufacturer of the Year” czyli Firma regenerująca roku.

Czytaj więcej
Nowy magazyn corów w Polsce

Nowy magazyn corów w Polsce

2014: BORG Automotive otwiera największy magazyn corów w Europie zachodniej

W 2014 roku otwieramy największy w Europie zachodniej magazyn corów w Zduńskiej Woli. Nowy magazyn może pomieścić ponad 1 milion corów.

Czytaj więcej
2013: BORG Automotive zaczyna regenerować zawory EGR

Kolejny raz rozszerzamy nasz wachlarz produktów i zaczynamy regenerować zawory EGR w naszym zakładzie w Belgii. Później, kiedy rozmiary produkcji wzrosły została ona przeniesiona do naszego zakładu w Zduńskiej Woli.

Biuro “Car Parts Industries” w Belgii

Biuro “Car Parts Industries” w Belgii

2012 Zakup Cardone

BORG Automotive kupuje Europejską część amerykańskiej firmy Cardone umiejscowionej w Wielkiej Brytani i Belgi i zmienia nazwę na Car Parts Industries (CPI). Wraz z zakupem Cardone, BORG zyskał możliwość regeneracji produktów układu kierowniczego oraz dwa nowe zakłady produkcyjne: produkty układu kierowniczego regenerowane są w Wielkiej Brytanii a w Belgii zaciski hamulcowe.

2007: Zakup DRI

W 2007 roku kupujemy duńską renomowaną firmę regenerującą rozruszniki i alternatory Danish Remanufacturing Industry (DRI), która jest dzisiaj jedną z naszych rozpoznawanych marek.

2006: Rozpoczęcie regeneracji zacisków hamulcowych

Chcąc ciągle rozwijać wachlarz naszych produktów w 2006 roku kupujemy linię regeneracji zacisków hamulcowych od duńskiej firmy Carl Christensen i przenosimy ją do Polski, do Zduńskiej Woli.

2004: Powstaje BORG Automotive

Wiele ciekawych dla nas rzeczy wydarzyło się w 2004 roku: powstaje Grupa BORG Automotive A/S;

TRW Inc. przyznaje nam główną licencję na produkty Lucas w Europie. Co więcej, rozszerzamy nasz zakres produktów i rozpoczynamy regenerację kompresorów klimatyzacji kupujac linię regeneracyjną od Francuskiej firmy Faurecia i przenosimy ją do Polski, do Zduńskiej Woli.

 

2000: Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce

Ciągły wzrost produkcji powoduje podjęcie decyzji o przeniesieniu produkcji do większej strefy przemysłowej w Zduńskiej Woli.

Nowy zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli, Polska

Nowy zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli, Polska

1996: Całość produkcji zostaje przeniesiona do Polski

Po zwiększeniu mocy produkcyjnych w Polsce cała produkcja z Elstock w Danii zostaje przeniesiona do Polski w 1996 roku.

1991: Powstaje pierwszy zakład produkcyjny w Polsce

Elstock A/S jako pierwsza firma w branży odkryła możliwości produkcyjne w Polsce. Firma otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Łasku, w centralnej Polsce.

Nowe biuro Elstock w Silkeborgu, Dania

Nowe biuro Elstock w Silkeborgu, Dania

1987: Elstock A/S przeniesiony do Silkeborga

W 1987 Elstock A/S zostaje przeniesiony z from Rudkøbing do Silkeborga, który jest zlokalizowany w centralnej Danii. Przeniesienie firmy okazało się wielkim sukces a większość pracowników zdecydowała się podążyć za firmą i również się przenieść.

1984: Powstaje pierwszy zakład produkcyjny

Wzrastające zapotrzebowanie na naprawę rozruszników i alternatorów sprawia, że w 1984 roku Søren Toft-Jensen zakłada fabrykę dedykowaną do regeneracji rozruszników i alternatorów. Zakład ten znajduje się w Rudkøbing, Dania.

Biuo Elstock w Rudkøbing, Dania

Biuo Elstock w Rudkøbing, Dania

1979: Powstaje firma Elstock A/S

Powstaje Elstock A/S. Firma zlokalizowana jest w mieście Rudkøbing, Dania.

1975: Otwarcie pierwszego warsztatu elektro-mechnicznego

Søren Toft Jensen zakłada warsztat elektro-mechaniczny o nazwie Toft-Jensen Elektro ApS. Na początku warsztat zajmował się wszelkimi rodzajami napraw ale wzrost napraw rozruszników i alternatorów rzucił światło na możliwości rozwoju skupiając się na tych dwóch grupach produktów.