Twój Partner in Regeneracji

Witamy w BORG Automotive

Grup produktów

Pracowników

+

Ponad 40 lat doświadczenia

O BORG Automotive

Jesteśmy jedną z największych, najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych firm w branży regeneracji części samochodowych w Europie.

Od ponad 40 lat pracujemy nad dostarczaniem na europejski rynek wtórny najlepszych regenerowanych części samochodowych odpowiadających standardom OE. Jest to możliwe dzięki mocnym fundamentom opartym na podstawowych wartościach: odpowiedzialność – kompetencja – współzależność – przejrzystość i ciągłe doskonalenie. Obecnie tworzymy rodzinę atrakcyjnych marek takich jak: Re-Ex, DRI i Elstock. BORG Automotive jest miejscem pracy dla ponad 1700 ambitnych współpracowników w Danii, Wielkiej Brytanii, Polsce oraz Belgii, którzy współpracują ze sobą aby uczynić nas renomowanym i niezawodnym dostawcą – dziś i w przyszłości.

Naszym celem jest bycie numerem jeden w obsłudze klientów oraz preferowanym partnerem biznesowym w branży. Aby to osiągnąć ciągle optymalizujemy naszą elastyczność i udoskonalamy procesy całego naszego łańcucha dostaw tak aby jak najlepiej spełniać potrzeby klientów:


- Jako jedyni w branży dostarczamy 8 różnych grup produktów. Aby uzyskać najlepsze efekty zdecydowaliśmy się testować wszystkie nasze produkty w naszych własnych wyspecjalizowanych zakładach produkcyjnych w Polsce i Wielkiej Brytanii. Zapewnia to zarówno optymalną jakość, jak i elastyczność.

- W naszych zakładach produkcyjnych funkcjonują działy Badań i Rozwoju, w których pracują oddani i doświadczeni pracownicy. Dokładamy wszelkich starań aby rozwijać nasze procesy regeneracji oraz liczbę produktów dostępnych w naszym obecnym wachlarzu produktów. W tym celu, poszukujemy na rynku nowych modeli samochodów i identyfikujemy części z zakresu naszych 8 grup produktów, które nie są jeszcze w naszej ofercie i następnie, badamy jak te części regenerować. Ponadto, badamy tendencje na rynku motoryzacyjnym, tak aby być w stanie dodawać nowe, atrakcyjne grupy produktów do naszego portfolio. Zapewni to, że w przyszłości pozostaniemy liderem i że nadal będziemy dobrze przygotowani do nadążania za rozwojem branży.

- W 2014 roku otworzyliśmy największy w Europie zachodniej magazyn zużytych części samochodowych (tzw. corów) o pojemności powyżej 1 miliona corów. Czyni to naszą produkcję wysoce elastyczną i pozwala nam reagować na pojawiające się zapotrzebowanie w krótkim czasie.

Nasze priorytety to relacje międzyludzkie, wsparcie i szybki czas reakcji. Oznacza to, że zawsze możesz się z nami skutecznie skontaktować tutaj.

Obecnie regenerujemy ponad 2 miliony produktów wszystkich naszych marek. Wszystkie nasze produkty spełniają wymagania OE stosowane dla nowych produktów. Jesteśmy dumni, że rozwinęliśmy się na modelu biznesowym, który znacznie redukuje emisję dwutlenku węgla. Oznacza to, że BORG Automotive chroni środowisko poprzez zużycie o 79% mniej energii w porównaniu do produkcji nowych produktów. Więcej o korzyściach dla środowiska płynących z regeneracji przeczytasz tutaj.

BORG Automotive został założony w 1975 przez Sørena Toft-Jensena pod nazwą Toft-Jensen Elektro ApS. Teraz właścicielem firmy jest Schouw & Co, spółka zapewniająca solidny fundament dla naszego rozwoju. Søren Toft-Jensen nadal jest członkiem zarządu firmy.

Jesteśmy świadomi, że politykę ciągłego doskonalenia możemy realizować tylko dzięki wysoce wykwalifikowanej kadrze pracowniczej. Dlatego zawsze poszukujemy ambitnych i utalentowanych osób, które mogą stać się najlepszymi współpracownikami w branży. O tym co znaczy być członkiem zespołu BORG Automotive i jak do nas dołączyć przeczytasz tutaj.

 

Nasza Wizja

Chcemy zapewnić klientom najlepsze doświadczenia ze stosowania rozwiązań w regeneracji części samochodowych

Nasza Misja

Dajemy częściom samochodowym nowe życie

Nasze wartości

W BORG Automotive wierzymy w styl zarządzania oparty na wartościach. Nasza firma zorganizowana jest na modelu płaskiej struktury organizacyjnej, w której nasze wartości pozwalają nam działać i podejmować niezależne decyzje proaktywnie a nie reaktywnie. Nasze wartości definiują sposób w jaki prowadzimy działalność i wszystkie nasze działania zmierzające do realizacji celów strategicznych są na nich oparte.

Budujemy firmę na fundamencie 5 wartości i mocno wierzymy, że budowanie przyszłego sukcesu zależy od kompetentnych i odpowiedzialnych pracowników, współzależnych od siebie i przejrzystych we wzajemnych relacjach, dążących do ciągłego doskonalenia
- Kim Kruse, Dyrektor Generalny

Kompetencja

Kompetencja jest niezbędna do rozpoznawania celów biznesowych i osiągania sukcesów zespołowych. Szeroka wiedza, innowacyjność, wyobraźnia, dążenie do rozwoju osobistego oraz zrozumienie wpływu „czynnika ludzkiego” na funkcjonowanie firmy to narzędzia do realizacji celów biznesowych i zespołowych.

Odpowiedzialność

Zatrudniamy osoby z pasją, z poczuciem osobistej i zawodowej uczciwości, rzetelne i godne zaufania, dumne ze swoich działań i zawsze gotowe za nie odpowiadać i je uzasadnić. Dokładamy wszelkich starań aby zaspokajać oczekiwania naszych klientów wykorzystując mądrze nasze zasoby.

Współzależność

Rozumienie współzależności stwarza nieograniczone możliwości organizacyjne. Praca zespołowa to dynamiczna i elastyczna baza, która pozwala na samodzielne zarządzanie swoimi zasobami i umiejętnościami dla osiągnięcia wspólnego sukcesu.

Przejrzystość

Dostęp do istotnych informacji jest niezbędny dla wspólnego sukcesu. Informacje powinny być łatwo dostępne, czytelne i jednoznaczne. Niejasne lub niejednoznaczne informacje prowadzą do podejmowania błędnych decyzji, marnotrawstwa i zamieszania.

Ciągłe doskonalenie

Zasada ulepszania możliwości organizacyjnych poprzez ciągłe systematyczne doskonalenia jest kluczem do naszego sukcesu. Dotyczy to wszystkich pracowników w całej organizacji, bez względu na zajmowane stanowisko czy status w firmie.

Nasze Marki

Nasze produkty sprzedawane są pod kilkoma atrakcyjnymi markami, które służą budowaniu renomy niezawodnego i rzetelnego dostawcy.

Z DRI możesz być spokojny o najlepszy produkt i serwis. Nasz zespół złożony jest z najbardziej ambitnych i pełnych pasji specjalistów dostępnych w branży. Łączymy dzisiejszą technologię i trendy z wczorajszym know-how i zawsze dążymy do tego aby dostarczać najlepsze rozwiązania, gdy tylko ich potrzebujesz. My odnosimy sukces kiedy Ty odnosisz sukces, co oznacza, że nie jesteśmy usatysfakcjonowani dopóki słowa nie przejdą w czyny a zamówienia nie są zrealizowane.

8 różnych grup produktów w naszej ofercie daje nam unikalną pozycję na rynku. Połączenie naszych własnych zakładów produkcyjnych, działów zapewnienia jakości i największego w Europie magazynu corów pozwala nam skupić się na świadczeniu najlepszych usług na rynku.

DRI powstało w 1998 pod nazwą Dansk Renoverings-Industri. Firma została częścią BORG Automotive w 2007 roku.

Stronę DRI możesz odwiedzić tutaj.

Od 1975, Elstock jest jednym z liderów na europejskim rynku regenerowanych części samochodowych o jakości części OE. Mając ponad 40-letnie doświadczenie możemy z dumą powiedzieć, że efekty naszej pracy oparte są na wiedzy branżowej, dokładności i chęci rozwoju.

Bazując na klasycznych wartościach takich jak skupienie na szczegółach, świadomość i precyzja budujemy wachlarz naszych produktów, optymalizujemy nasz procesy i usprawniamy dostawy – dla korzyści Twojej i naszego biznesu.

Baza naszych klientów rozciąga się po całej Europie. Każdego dnia dostarczamy produkty najwyższej jakości z ośmiu grup produktowych, nowym i obecnym partnerom biznesowym w wielu krajach Europy.

Dla nas, marka Elstock oznacza wysoką jakość i najlepszą obsługę klienta. Elstock to ciągle rozwijająca się marka. Jej rozwój idzie ręka w rękę z naszym skupieniem na potrzebach klienta i dążeniu do doskonalenia dostaw.

Stronę Elstock możesz odwiedzić tutaj.

Lucas to najstarsza marka na świecie nieprzerwanie obecna na rynku motoryzacyjnym. Od kiedy powstała, ponad 140 lat temu, jest wiodącym dostawcą części OE i jest w czołówce dostawców części samochodowych na rynku wtórnym. Jak Lucas tego dokonał? Nigdy nie stojąc w miejscu.

Dziś Lucas oferuje szerokie portfolio części wysokiej jakości do większości współczesnych samochodów osobowych oraz małych pojazdów dostawczych, dostępnych poprzez partnerów dystrybucyjnych rozsianych po całym świecie. Lucas jest uznawany za pioniera i lidera w regeneracji części wysokiej jakości pomagając przy tym utrzymać naszą planetę czystszą i mniej zanieczyszczoną.

Dzisiaj, we współpracy z BORG Automotive Lucas oferuje kompresory klimatyzacji, zawory EGR, rozruszniki i alternatory o wysokiej jakości, wykonanych z wielkim poświęceniem i dbałością o szczegóły, co cechuje markę Lucas od ponad 140 lat.

Właśnie dlatego Lucas się wyróżnia.

Stronę Lucas możesz odwiedzić tutaj.

Re-Ex to nowy gracz na europejskim rynku regenerowanych części motoryzacyjnych. Pomimo krótkiej obecności na rynku, daleko jej do braku doświadczenia z uwagi na fakt, iż jest częścią BORG Automotive, który ma ponad 40 letnie doświadczenie w regeneracji.

Re-Ex powstała w 2018 z ofertą 8 grup produktów, które są regenerowane i testowane w naszych zakładach produkcyjnych. Skupiamy się na tworzeniu lepszej przyszłości zarówno dla naszych partnerów jak i środowiska naturalnego. Nasza działalność opiera się na podejściu przyjaznym dla środowiska i gospodarce o obiegu zamkniętym co czyni nas odpowiedzialnym partnerem biznesowym.

Dokładamy wszelkich starań aby zapewniać naszym klientom najlepsze doświadczenia ze stosowania rozwiązań w regeneracji części samochodowych. Kładziemy nacisk na budowanie pozytywnych relacji i odnoszenie wspólnie sukcesów. Dążymy do tego aby zawsze być przyszłościowi, ponieważ wierzymy, że bycie przyszłościowym jest równoznaczne z robieniem postępu - a robienie postępu jest równoznaczne z sukcesem dla Ciebie, dla nas i dla środowiska.   

Zarząd Grupy

Kim Kruse Andersen, Dyrektor Generalny

Zatrudnienie w BORG Automotive: 2009 jako Dyrektor zarządzający w Elstock, Dyrektor Generalny od lipca 2014

Doświadczenie zawodowe: od 1984 różne stanowiska w Maersk Data i Maersk w Danii i USA 

Wykształcenie: Magister ekonomii, studia podyplomowe inżynierskie - handel zagraniczny 

Ivan Roberti Mikkelsen, Dyrektor Handlowy

Zatrudnienie BORG Automotive: 1999 -2003: Dyrektor Sprzedaży, 2003 - 2009: Dyrektor Zarządzający w Elstock oraz Dyrektor Sprzedaży Grupy, Dyrektor Handlowy od 012

Doświadczenie zawodowe: 1992-1999 Manager Sprzedaży w Grupie JP, 2009-2012 Dyrektor Zarządzający w Grupie JP

Wykształcenie: Twarda szkoła życia

Marcin Zięba, Dyrektor Produkcji Grupy

Zatrudnienie BORG Automotive: 2005 Dyrektor fabryki w Zduńskiej Woli, Dyrektor Produkcji Grupy od 2008

Doświadczenie zawodowe: od 1989 różne stanowiska w branży motoryzacyjnej OE (Volvo, Autolive, Faurecia, Valeo)

Wykształcenie: Magister inżynier Inżynierii Środowiska (specjalizacja: Inżynieria wód i ścieków)

Ernst Kildegaard, Dyrektor Łańcucha Dostaw

Zatrudnienie BORG Automotive: od 2019

Doświadczenie zawodowe: różne stanowiska w ramach zarządzania łańcuchem dostaw; Grundfos, R82 A/S , oraz 2 lat jako konsultant zarządu (PwC)

Wykształcenie: Magister inżynier Zarządzania Przemysłowego (angielskojęzyczne)

Carsten Kristoffersen, Dyrektor Finansowy

Zatrudnienie BORG Automotive: od kwietnia 2015

Doświadczenie zawodowe: 1985-1997 Audytor w Langkilde Larsen/Ernst & Young, 1997-2015 kierownik finansowy i Dyrektor finansowy w różnych duńskich i międzynarodowych firmach produkcyjnych

Wykształcenie: Studia podyplomowe inżynierskie - księgowość, Studia podyplomowe inżynierskie – organizacja

Jan Stokholm Nielsen, Dyrektor ds. Technologii

Zatrudnienie BORG Automotive: od marca 2018

Doświadczenie zawodowe: Technik produkcji, Kierownik produkcji, Kierownik fabryki, Dyrektor rozwoju operacyjnego, Dyrektor operacyjny

Wykształcenie: Monter, Narzędziowiec, Operator CNC, Inżynier mechanik (technik), Lean Six Sigma Black Belt, Mini MBA

Jesper Møberg, Dyrektor ds. Rozwoju

Zatrudnienie BORG Automotive: od 2018

Doświadczenie zawodowe: 1995-2000 księgowy w H. Martinsen, 2000-2019 różne stanowiska kierownicze w firmach inwestycyjnych, motoryzacyjnych i transportowych

Wykształcenie: Magister księgowości, Magister inżynier Administracji i Audytowania

Własność

Od kwietnia 2017 BORG Automotive jest własnością konglomeratu przemysłowego Schouw & Co.                                 

Schouw & Co. to notowany na duńskiej giełdzie konglomerat przemysłowy, dokonujący długoterminowych inwestycji w wiodące duńskie firmy, który prezentuje aktywny i wspirający rozwój styl zarządzania własnością. Schouw & Co. powstał w 1878 a od 1954 jest notowany na Giełdzie Papierów Warotściowych w Kopenhadze.

Obecnie, Schouw & Co. jest jedynym właścicielem 6 dużych przedsiębiorstw a BORG Automotive to najnowszy nabytek tego portfolio.

Poza BORG Automotive, Schouw & Co. jest właścicielem: 

  • Biomar – producent wysokiej jakości karmy dla przemysłowych hodowli ryb
  • Fibertex Personal Care – producent włókien (tzw spunbound) dla przemysłu higienicznego
  • Fibertex Nonwovens – producent włóknin dla przemysłu
  • Hydra/Specma – producent komponentów hydraulicznych, inżynieria rozwiązań hydraulicznych
  • GPV – producent elektroniki i zaawansowanej mechaniki

Odwiedz Schouw & Co. tutaj

Historia

Od ponad 40 lat pracujemy nad dostarczaniem najlepszych regenerowanych części samochodowych z certyfikatem OE na europejski rynek wtórny. Obecnie, jesteśmy jedną z największych, najbardziej wykwalifikowanych i doświadczonych firm w branży regeneracji części samochodowych.

BORG Automotive został założony w 1975 roku przez Sørena Toft-Jensena pod nazwą Toft-Jensen Elektro ApS. W wieku zaledwie 25 lat Søren Toft-Jensen założył swój własny warsztat elektryczny w duńskim mieście Rudkøbing. Na początku, w warsztacie wykonywał ogólne naprawy elektryczne samochodów ale szybko odkrył rosnące zapotrzebowanie na regenerowane rozruszniki i alternatory i zrozumiał, że to tworzy możliwości rozwoju dla jego firmy. Dlatego, w 1979 roku Søren Toft-Jensen założył firmę Elstock, która jest teraz jedną z atrakcyjnych marek BORG Automotive. Od 1975 roku BORG Automotive dynamicznie się rozwija i dzisiaj jest miejscem pracy dla ponad 1700 ambitnych współpracowników w Danii, Wielkiej Brytanii, Polsce i Belgii, którzy współpracują ze sobą aby dostarczać klientom najlepszych doświadczeń z regenerowanymi częściami samochodowymi.

2019: BORG Automotive uruchomił drugi zakład produkcyjny w Polsce

2018: Otwarcie naszego Forum Mechatronicznego

2017: BORG Automotive zostaje własnością Schouw & Co.

W związku z rosnącym popytem na regenerowane części motoryzacyjne, uruchomiliśmy drugi zakład produkcyjny zlokalizowany w Lublinie.

Nasz drugi zakład produkcyjny w Polsce, tym razem zlokalizowany w Lublinie

Nasz drugi zakład produkcyjny w Polsce, tym razem zlokalizowany w Lublinie

Uruchomiliśmy nasze Forum Mechatroniczne – elektroniczną platformę w celu stworzenia sieci osób i podmiotów zainteresowanych mechatroniką.

Konglomerat przemysłowy Schouw & Co. kupuje BORG Automotive w 2017 roku. Poza BORG Automotive Schouw & Co. jest właścicielem pięciu innych dużych duńskich firm oraz gwarantem realizacji ambicji rozwoju dla BORG Automotive.

2016: Otwarcie Akademii BORG w Belgii

2015: BORG Automotive zdobywa tytuł „Remanufacturer of the Year” tj. Firma regenerująca roku

2014: BORG Automotive otwiera największy magazyn corów w Europie zachodniej

Otwieramy naszą własną akademię w Belgii. Celem akademii jest edukowanie naszych pracowników w zakresie mechatroniki.

W 2015 roku otrzymujemy jedną z najbardziej pożądanych nagród na europejskim motoryzacyjnym rynku wtórnym „Remanufacturer of the Year” czyli Firma regenerująca roku.

Nowy magazyn corów w Polsce

Nowy magazyn corów w Polsce

W 2014 roku otwieramy największy w Europie zachodniej magazyn corów w Zduńskiej Woli. Nowy magazyn może pomieścić ponad 1 milion corów.

2013: BORG Automotive zaczyna regenerować zawory EGR

2012 Zakup Cardone

2007: Zakup DRI

Kolejny raz rozszerzamy nasz wachlarz produktów i zaczynamy regenerować zawory EGR w naszym zakładzie w Belgii. Później, kiedy rozmiary produkcji wzrosły została ona przeniesiona do naszego zakładu w Zduńskiej Woli.

Biuro “Car Parts Industries” w Belgii

Biuro “Car Parts Industries” w Belgii

BORG Automotive kupuje Europejską część amerykańskiej firmy Cardone umiejscowionej w Wielkiej Brytani i Belgi i zmienia nazwę na Car Parts Industries (CPI). Wraz z zakupem Cardone, BORG zyskał możliwość regeneracji produktów układu kierowniczego oraz dwa nowe zakłady produkcyjne: produkty układu kierowniczego regenerowane są w Wielkiej Brytanii a w Belgii zaciski hamulcowe.

W 2007 roku kupujemy duńską renomowaną firmę regenerującą rozruszniki i alternatory Danish Remanufacturing Industry (DRI), która jest dzisiaj jedną z naszych rozpoznawanych marek.

2006: Rozpoczęcie regeneracji zacisków hamulcowych

2004: Powstaje BORG Automotive

2000: Otwarcie nowego zakładu produkcyjnego w Polsce

Chcąc ciągle rozwijać wachlarz naszych produktów w 2006 roku kupujemy linię regeneracji zacisków hamulcowych od duńskiej firmy Carl Christensen i przenosimy ją do Polski, do Zduńskiej Woli.

Wiele ciekawych dla nas rzeczy wydarzyło się w 2004 roku: powstaje Grupa BORG Automotive A/S;

TRW Inc. przyznaje nam główną licencję na produkty Lucas w Europie. Co więcej, rozszerzamy nasz zakres produktów i rozpoczynamy regenerację kompresorów klimatyzacji kupujac linię regeneracyjną od Francuskiej firmy Faurecia i przenosimy ją do Polski, do Zduńskiej Woli.

Ciągły wzrost produkcji powoduje podjęcie decyzji o przeniesieniu produkcji do większej strefy przemysłowej w Zduńskiej Woli.

Nowy zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli, Polska

Nowy zakład produkcyjny w Zduńskiej Woli, Polska

1996: Całość produkcji zostaje przeniesiona do Polski

1991: Powstaje pierwszy zakład produkcyjny w Polsce

1987: Elstock A/S przeniesiony do Silkeborga

Po zwiększeniu mocy produkcyjnych w Polsce cała produkcja z Elstock w Danii zostaje przeniesiona do Polski w 1996 roku.

Elstock A/S jako pierwsza firma w branży odkryła możliwości produkcyjne w Polsce. Firma otwiera swój pierwszy zakład produkcyjny w Łasku, w centralnej Polsce.

Nowe biuro Elstock w Silkeborgu, Dania

Nowe biuro Elstock w Silkeborgu, Dania

W 1987 Elstock A/S zostaje przeniesiony z from Rudkøbing do Silkeborga, który jest zlokalizowany w centralnej Danii. Przeniesienie firmy okazało się wielkim sukces a większość pracowników zdecydowała się podążyć za firmą i również się przenieść.

1984: Powstaje pierwszy zakład produkcyjny

1979: Powstaje firma Elstock A/S

1975: Otwarcie pierwszego warsztatu elektro-mechnicznego

Wzrastające zapotrzebowanie na naprawę rozruszników i alternatorów sprawia, że w 1984 roku Søren Toft-Jensen zakłada fabrykę dedykowaną do regeneracji rozruszników i alternatorów. Zakład ten znajduje się w Rudkøbing, Dania.

Biuo Elstock w Rudkøbing, Dania

Biuo Elstock w Rudkøbing, Dania

Powstaje Elstock A/S. Firma zlokalizowana jest w mieście Rudkøbing, Dania.

Søren Toft Jensen zakłada warsztat elektro-mechaniczny o nazwie Toft-Jensen Elektro ApS. Na początku warsztat zajmował się wszelkimi rodzajami napraw ale wzrost napraw rozruszników i alternatorów rzucił światło na możliwości rozwoju skupiając się na tych dwóch grupach produktów.