Czym się zajmujemy

Dostarczamy regenerowane części motoryzacyjne w standardzie OE do klientów z całej Europy

Regeneracyjne ABC

Regeneracja to odrębna gałąź na rynku wtórnym przemysłu motoryzacyjnego. Produkt regenerowany definiowany jest w następujący sposób:

„Część regenerowana pełni taką samą funkcję jak część oryginalna. Jest odzyskiwana z istniejącej już części (tzw. cora) w ustandaryzowanym procesie przemysłowym spełniając wszystkie specyfikacje techniczne. Na część regenerowaną udzielana jest gwarancja na takich samych warunkach jak na nową część, jest jasno oznaczona jako część regenerowana oraz podany jest podmiot regenerujący.”*

Innymi słowy, regeneracja części samochodowych oznacza renowację zużytych części lub ich komponentów, tak aby działały tak samo dobrze jak częśći nowe a nawet lepiej. Regeneracja to bardzo kompleksowy proces, który zapewnia także wiele korzyści dla Ciebie, jako partnera oraz dla środowiska naturalnego.

Aby móc regenerować części samochodowe musimy pozyskiwać zużyte części tzw. cory. Odbiór corów to złożone zadanie. Sprzedajemy nasze produkty z doliczoną kaucją za cora, która jest zwracana klientom jeśli po zakupie naszego produktu przekażą nam uszkodzoną, wymienianą część.

Cory, które otrzymujemy w zamian za nasze regenerowane produkty wysyłane są do naszego magazynu corów w Polsce, największego magazynu corów w Europie zachodniej o pojemności ponad miliona corów, gdzie czekają na regenerację. W naszych zakładach produkcyjnych zużyte części samochodowe przechodzą proces regeneracji. Proces ten obejmuje całkowity demontaż, dokładne czyszczenie, szczegółową kontrolę wszystkich części, regenerację i wymianę, ponowny montaż i końcowy test.

Jakość naszych produktów to dla nas priorytet i dlatego wszystkie nasze produkty sprzedawane są z 2-letnim okresem gwarancji bez limitu przebytych kilometrów.

Branża regeneracjynja istnieje od około 70 lat. Przed jej powstaniem, uszkodzone części samochodowe były traktowane jak zwykły złom. Potężne niszczarki cięły pojazdy na mniejsze kawałki i nadwyżki metalu mogły być ponownie użyte i przetopione dla przemysłu stalowego. Wszystkie pozostałe materiały były ponownie sortowane i trafiały na wysypiska śmieci wraz z innymi urządzeniami gospodarstwa domowego stwarzając ryzyko zatrucia wód gruntowych i zanieczyszczenia środowiska. Na szczęście, dużo się zmieniło i jesteśmy dumni, że BORG Automotive jest główną siłą napędową na europejskim rynku regeneracyjnym. Przemysł regeneracyjny to procesy przyjazne dla środowiska. Więcej o korzyściach dla środowiska płynących z regeneracji przeczytasz tutaj. 

Poza oczywistymi ekonomicznymi i środowiskowymi korzyściami płynącymi z regeneracji, jest jeszcze ta, że podczas regeneracji jesteśmy w stanie wykryć najczęstsze przyczyny usterek w regenerowanych przez nas częściach samochodowych. Dzięki temu możemy podjąć niezbędne działania zapobiegawcze i wytworzyć produkty, które działają tak dobrze jak nowe cześci OE, a może nawet lepiej.

*To wspólna definicja APRA (Stowarzyszenie firm regenerujących części motoryzacyjne w USA, Europie i Azji), CLEPA (Europejskie stowarzyszenie dostawców motoryzacyjnych), FIRM (Międzynarodowa federacja firm regenerujących silniki, Europa), popierana przez MERA (Stowarzyszenie firm regeneryjących siliniki i oprzyrządowanie, USA) i RIC (Rada przemysłu regeneracyjnego, USA).

Przemysł regeneracyjny istnieje od około 70 lat. Przed jego powstaniem, uszkodzone części samochodowe były traktowane jak zwykły złom.

Proces regeneracji

Regeneracja odbywa się w dużych zakładach, które zostały do tego odpowiednio zaadaptowane i zoptymalizowane. Program zapewnienia jakości dba o to, aby na każdym etapie regeneracji części zachowane były standardy jakościowe.

  1. Demontaż: uszkodzone części są całkowicie demontowane, komponenty, których nie da się zregenerować są złomowane
  2. Czyszczenie: komponenty odzyskane z demontażu poddawane są dokładnemu czyszczeniu przy użyciu kilku metod takich jak: mycie w gorącej wodzie, piaskowanie, mycie ultradźwiękami itp.

  3. Kontrola i sortowanie: wyczyszczone komponenty są kontrolowane i weryfikowane pod kątem ich dalszej użyteczności. Odbywa się to zarówno przez kontrolę wizualną jak i przy użyciu sprzętu pomiarowego sprawdzając czy zmierzone wartości mieszczą się w dopuszczalnych granicach.

  4. Regeneracja i wymiana: na tym etapie komponenty są poddawane procesom regeneracji np.: galwanizacja i szlifowanie elementów. Komponenty, które na wcześniejszych etapach zostały odrzucone teraz są zastąpione nowymi komponentami.

  5. Test końcowy: każda zregenerowana część poddawana jest 100% testowi funkcjonalności, aby zapewnić zgodność ze standardami OE.

  6. Ponowny montaż: zregenerowane komponenty są ponownie montowane w kompletną część

Nagrania procesu regeneracji

Rozrusznik

Alternator

Kompresor klimatyzacji

Zacisk hamulcowy

Zawór EGR

Nasze produkty

Mamy w ofercie około 12 000 numerów katalogowych w 8 grupach produktów. Ważne dla nas jest, aby mieć szeroki wachlarz produktów – tak abyś Ty, jako nasz partner, mógł na nas polegać jako na swoim jedynym dostawcy, oszczędzając tym samym Twój czas i pieniądze. Zdajemy sobie sprawę z istniejącego zapotrzebowania na produkty do rzadkich modeli samochodów i jesteśmy dumni, że jesteśmy w stanie dostarczać takie produkty.

Rozrusznik

Mając w ofercie ponad 2300 różnych rozruszników, BORG Automotive zapewnia dopasowanie nie tylko do samochodów osobowych wszystkich marek ale również do pojazdów morskich, budowlanych oraz rolniczych. Co za tym idzie, jesteśmy w stanie zapewnić regenerowane rozruszniki do 98% marek samochodów. Nowe numery katalogowe są ciągle dodawane do naszego portfolio oraz są dostępne w katalogu części TecDoc i na stronach internetowych naszych marek.

Alternator

Regenerowane alternatory z naszej oferty pasują do pojazdów z kilku branż, od samochodów osobowych i dostawczych po pojazdy rolnicze, morskie oraz budowlane. Z ponad 3300 numerami katalogowymi w ofercie i dopasowaniem do 98% marek, BORG Automotive może zaspokoić prawie każde zapotrzebowanie europejskiego rynku specjalistycznego. Wszystkie nasze alternatory znajdziesz na stronach naszych marek.

Kompresory klimatyzacji

Oferta BORG Automotive w zakresie kompresorów klimatyzacji to wynik wysoko rozwiniętego programu. Oferujemy ponad 1100 kompresorów, co oznacza, że mamy jedną z najbogatszych ofert na rynku europejskim, pokrywając ponad 95 % marek w Europie. Więcej o naszej ofercie kompresorów klimatyzacji możesz znaleźć na stronach naszych marek, gdzie znajdziesz również najnowsze numery katalogowe dodane do naszego portfolio.

Zacisk hamulcowy

Zaciski hamulcowe są regenerowane przez BORG Automotive w tak samo wysokim standardzie jak wszystkie inne nasze produkty. Nasze zaciski pasują do 97 % pojazdów co oznacza, że mogą być stosowane w większości najbardziej popularnych samochodów osobowych i małych samochodach dostawczych. W ofercie mamy 3600 numerów katalogowych. BORG Automotive ciągle poszerza swój zakres produktów, aby ciągle być w stanie zaspokajać zapotrzebowanie europejskiego rynku samochodowego. Odwiedź strony naszych marek aby zobaczyć różne zaciski z naszej oferty.

Zawory EGR

W ofercie BORG Automotive mamy ponad 300 zaworów EGR co stanowi 93% dopasowania do pojazdów wyposażonych w system EGR poruszających się po drogach Europy. Zostało potwierdzone, że nasze zawory EGR są niezawodnym produktem o wysokiej jakości i długiej żywotności. Całą ofertę zaworów EGR znajdziesz na stronach naszych marek.

Kolumna kierownicza

Elektryczne kolumny kierownicze są jedną z najnowszych form elektrycznego wspomagania kierownicy. BORG Automotive oferuje ponad 70 numerów katalogowych kolumn, które są kompleksowo sprawdzone i przetestowane, aby zapewnić wysoką jakość. Nasze strony marek oraz katalog TecDoc są ciągle aktualizowane i odzwierciedlają rozwój naszej oferty.

Pompa wspomagania układu kierowniczego

Z ponad 700 produktami w ofercie BORG Automotive zapewnia szerokie dopasowanie do samochodów osobowych i pojazdów dostawczych w Europie. Oferta zawiera również ponad 40 elektryczno-hydraulicznych pomp (EHPSP) pasujących do ponad 100 pojazdów. Oferujemy 3 podstawowe rodzaje pomp:

  1. Pompy elektryczno-hydrauliczne – napędzane silnikiem elektrycznym.
  2. Elektryczne I – hydrauliczne pompy napędzane silnikiem elektrycznym z jednokierunkową komunikacją z ECU.
  3. Elektryczne II – hydrauliczne pompy napędzane silnikiem elektrycznym z dwukierunkową komunikacją z ECU.

Więcej o naszej ofercie pomp znajdziesz na stronach naszych marek.

Drążek kierowniczy

BORG Automotive prowadzi obszerny program uruchamiania nowych drążków kierowniczych do zastosowań europejskich. W naszym zakładzie w Wielkeij Brytanii regenerujemy ponad 1300 numerów katalogowych drążków, co gwarantuje nam dopasowanie do wszystkich marek samochodów osobowych i małych samochodów dostawczych. Ciągle dodajemy nowe numery katalogowe do naszej oferty, które są dostępne w TecDoc i na stronach naszych marek.

Nasza jakość

Nigdy nie idziemy na kompromis w kwestii jakości

Jakość to dla nas kluczowy parametr. Wyraża się to w ciągłych szkoleniach, w których uczestniczą nasi pracownicy oraz w nieustannej pracy nad jakością z naszymi dostawcami. Zawsze dążymy do najwyższej jakości na rynku wtórnym. W praktyce oznacz to, że nasze zakłady produkcyjne w Polsce i Wielkiej Brytanii są certyfikowane wg najnowszych norm ISO 9001:20015. Dodatkowo, nasze zakłady w Polsce mają certyfikat ISO 14000:2015. Testy jakościowe naszych produktów są dla nas niezbędne. Aby mieć pewność, że nasze produkty działają optymalnie w ich normalnym środowisku, przeprowadzamy testy wytrzymałościowe oraz testy drogowe. Dzięki temu, nasze produkty spełniają takie same standardy OE jak nowe produkty oraz udzielamy 2-letniej gwarancji bez limitu przebytych kilometrów na wszystkie nasze produkty. 

Praca z najnowszymi technologiami

W przemyśle, który nieustannie się rozwija i gdzie w dziedzinie mechatroniki inżynieria, elektronika i oprogramowanie wchodzą na całkowicie nowy poziom, musimy być przygotowani na nowe technologie aby rozszerzać nasze portfolio. Dlatego właśnie, nasz kompetentny zespół Badań i Rozwoju ulepsza nasze bieżące procesy i opracowuje procesy dla nowych produktów. Poszukujemy na rynku nowych modeli samochodów i identyfikujemy części z zakresu naszych 8 grup produktów, które nie są jeszcze w naszej ofercie. Następnie, badamy jak te części regenerować. Ponadto, badamy tendencje na rynku motoryzacyjnym, tak aby móc optymalizować nasze procesy oraz dodawać nowe, atrakcyjne grupy produktów do naszego portfolio. Zapewni to, że nadal będziemy liderem w przyszłości, nadążając za rozwojem branży.

Zawsze dążymy do pogłębiania naszej wiedzy i zdobywania większego doświadczenia. Dlatego, w 2018 otworzyliśmy naszą własną Akademię, w której nasi pracownicy są edukowani w zakresie najnowszych trendów i technologii jak np. mechatronika.

W 2018 uruchomiliśmy nasze Forum Mechatroniczne, które jest platformą internetową mającą na celu stworzenie sieci osób i podmiotów zainteresowanych mechatroniką. Więcej o Forum Mechatronicznym znajdziesz tutaj.

Uruchomiliśmy również pionierski program Reman Challenge (Wyzwanie Reman), tj. konkurs akademicki, w którym studenci inżynierii z całej Europy mają badać nadchodzące wyzwania dla branży regeneracyjnej.

Jakość i obsługa klienta kroczą ręka w rękę

Nasza wizja jest prosta: chcemy zapewniać klientom najlepsze doświadczenia ze stosowania rozwiązań w regeneracji części samochodowych. Dlatego właśnie, naszym celem jest wysoka jakość i najlepsza obsługa klienta. Wiemy ile dla Ciebie, jako naszego partnera, znaczy, aby nasze produkty mogły być zamontowane łatwo i szybko. W związku z tym, wiele z naszych produktów dostarczanych jest w systemie „plug &play” czyli „podłącz i używaj”, co oznacza, że nasze produkty są wyposażone w komponenty niezbędne do łatwego montażu.

 

Dostępność

W BORG Automotive, chcemy być dla Ciebie zawsze dostępni i dlatego możesz się z nami skontaktować poprzez naszą stronę internatową, jesteśmy zarejestrowanym dostawcą TecDoc i współpracujemy z TecCom aby sprawić, że Twoje doświadczenia są najlepsze z możliwych. Nasz najwyższy priorytet to relacje międzyludzkie, nieustanne wsparcie i szybki czas reakcji. W godzinach naszej pracy zawsze możesz się skontaktować z naszym pracownikiem, który odpowie Ci na każde Twoje pytanie. Informacje kontaktowe znajdziesz tutaj.