Przygotowania do wprowadzenia regenerowanych turbosprężarek do BORG Automotive zakończone

BORG Automotive, największa w Europie, niezależna firma zajmująca się regeneracją części samochodowych, wprowadza na rynek wtórny turbosprężarki. W ofercie BORG znajdują się marki takie jak  Elstock, DRI, TMI i Lucas, które zapewniają dystrybutorom, a zatem także warsztatom m.in. dostęp do części o jakości OES, duże pokrycie rynku, znaczne możliwości w zakresie dostawy oraz konkurencyjne ceny.

Jak dotąd w ofercie BORG Automotive dostępnych było osiem grup produktowych: zaciski hamulcowe, rozruszniki, alternatory, kompresory klimatyzacji, zawory recyrkulacji spalin, pompy wspomagania kierowniczego, przekładnie kierownicze i kolumny kierownicze. Wprowadzenie dziewiątej kategorii produktów – turbosprężarek – rozszerzy i tak bogatą ofertę firmy. W ten sposób firma umacnia też swoją pozycję na rynku wtórnym, gdyż tworzy drugą już grupę produktów, w których uwzględniono kwestie zmniejszenia i optymalizacji emisji spalin oraz ich oczyszczania.

Nowa grupa produktowa zawiera ponad 700 pozycji dla samochodów osobowych oraz lekkich samochodów dostawczych. Oferta ta jest skierowana do właścicieli ponad 117 milionów pojazdów w Europie, którzy mogą liczyć, że po skorzystaniu z niej, osiągnięty  efekt nie będzie gorszy niż przy użyciu oryginalnych części. Powód: w regenerowanych turbosprężarkach oferowanych przez BORG Automotive korzysta się z oryginalnych corów, które zostały poddane regeneracji do obecnego stanu z zachowaniem najwyższych starań.  

Za proces regeneracji odpowiada BORG Automotive Spain. Hiszpański oddział jest największym w Europie zakładem przeprowadzającym regenerację turbosprężarek do pojazdów o masie do 3,5 tony i ma wiele lat doświadczenia w tej branży. Zakład w Pampelunie został certyfikowany zgodnie z normami jakości ISO 9001:2015, 14001:2015 oraz IAFT16949, specjalną normą dotyczącą jakości produkcji części samochodowych. Ponadto fabryka ma szerokie możliwości produkcyjne i cechuje się dużą elastycznością.

BORG Automotive Spain ma wyłączność na przeprowadzanie regeneracji corów pochodzących od wytwórców oryginalnych części samochodowych, dzięki czemu jest w stanie zapewnić części do wszystkich ważniejszych marek pojazdów. Turbosprężarki o zmiennej geometrii turbiny(VTG) są także dostępne w wersji z turbo siłownikiem elektrycznym.

Regeneracja jest przeprowadzana z zachowaniem najwyższej staranności. Każda turbosprężarka jest rozbierana na części, czyszczona i starannie sprawdzana. Jeśli nadaje się do regeneracji, BORG Automotive wymienia w niej małe i zużyte części. Części zamienne pochodzą głównie od uznanych dostawców na poziomach Tier 1 i 2. Na koniec każda turbosprężarka, zanim trafi do odbiorcy, musi przejść ponad 30 testów zgodnych ze specyfikacją producenta. Wcześniej jednak jest jeszcze sprawdzana pod kątem niezawodności działania w symulowanych warunkach drogowych.

Ivan Mikkelsen, dyrektor handlowy w BORG Automotive, mówi: „Dzięki nowej grupie produktowej mamy wreszcie w ofercie światowej klasy turbosprężarki. To oferta, która uszczęśliwi każdego: dystrybutorów, pracowników zakładów oraz użytkowników pojazdów, ponieważ oferuje doskonałą jakość w cenie produktu regenerowanego. Dodatkowym bonusem jest uczestnictwo w prowadzeniu gospodarki o obiegu zamkniętym związane z korzystaniem z produktów regenerowanych”.

Klienci mają już dostęp do wszystkich turbosprężarek BORG Automotive i znajdą je bez trudu w serwisie TecDoc oraz w sklepach internetowych firmy. Na życzenie, w przeciągu około 24 godzin dostarczamy zestawy gotowe montażu. BORG Automotive słynie z rozwiązań typu „plug and play”, do których teraz można zaliczyć także turbosprężarki. Produkty są także objęte dwuletnią gwarancją bez limitu przebiegu.