Zamów już teraz kompresory klimatyzacji, aby być przygotowanym w sezonie wiosenno-letnim

Prawidłowo działający układ klimatyzacji jest kluczowy, ponieważ zapewnia optymalną temperaturę w pojeździe o każdej porze roku i chroni przed zaparowanymi szybami podczas trudnych warunków pogodowych. Usterki są częściej zauważalne wiosną i latem, dlatego dystrybutorzy powinni już teraz planować i zamawiać części na rynku wtórnym, aby w nadchodzącym  sezonie, zapewnić swoim klientom ich dostępność. BORG Automotive oferuje klientom szeroki wachlarz regenerowanych i ogólnie dostępnych kompresorów klimatyzacji, dostepnych pod markami: Elstock, DRI, Lucas i TMI, w atrakcyjnej cenie  jak i również doskonałej jakości dorównującej częściom oryginalnym.

Gdy dni stają się dłuższe, a temperatury rosną, układ klimatyzacji samochodu jest częściej używany.  Kierowcy częściej zauważają słabą wydajność chłodzenia w okresie wiosennym lub podczas rutynowej kontroli układu klimatyzacji. W większości przypadków wystarczy uzupełnić czynnik chłodniczy, natomiast w przypadku awarii kompresora klimatyzacji, dystrybutorzy mogą skorzystać z części produkowanych na rynku wtórnym przez BORG Automotive, ponieważ są one tańszą alternatywą dla drogich części oryginalnych.

Oferta kompresorów klimatyzacji aż 95% samochodów dostępnych na rynku

"To jest ten czas, aby przygotować się na rosnący popyt w przyszłym roku" - mówi Jesper Jensen, Product Manager w BORG Automotive. "Dzięki naszej ofercie kompresorów klimatyzacji proponujemy dystrybutorom dokładnie to, czego potrzebują, aby terminowo zaopatrzyć klientów warsztatów i umożliwić im wzorową naprawę".

Asortyment BORG Automotive obejmuje około 1.300 numerów kompresorów co daje ma przełożenie na dostępność do 95% aut na rynku europejskim.

Wysoka jakość produktów gwarantowana przez największego w Europie niezależnego producenta na rynku regeneracji części samochodowych wynika z regeneracji wyłącznie części oryginalnych. Dla każdego numeru części wdrożony został optymalny proces regeneracji. Produkcja odbywa się we własnych zakładach Spółki, zlokalizowanych w Europie. Żadne, choćby najmniejsze zużycie lub wada korpusu, portów ciśnieniowych, sprzęgła, kół pasowych, cewek elektromagnetycznych czy zaworów sterujących wydajnością nie są w stanie umknąć uwadze specjalistów, a każdy problem jest szybko rozwiązywany. W końcowym procesie regeneracji, każdy kompresor klimatyzacji jest indywidualnie testowany pod kątem wydajności zgodnie ze standardem OE. Zanim trafi do sprzedaży jest poddany testom szczelności do 22 barów.

W ofercie znajdują się również elektryczne kompresory klimatyzacji

BORG Automotive jest jednym z niewielu producentów regenerowanych części na świecie, który może zaoferować dystrybutorom na rynku wtórnym elektryczne kompresory klimatyzacji do samochodów elektrycznych i hybryd. "Wcześnie zainwestowaliśmy w odpowiednie know-how i technologie, aby móc zaoferować naszym partnerom handlowym kompresory klimatyzacji, które są napędzane przez własny silnik elektryczny w odróżnieniu napędu przekazywanego przez pasek w tradycyjnych kompresorach - Dzięki temu dysponujemy "kompleksową ofertą" dla dystrybutorów rynku wtórnego - dziś i w przyszłości." - mówi Jesper Jensen.

Większa niezawodność dzięki odpornym łańcuchom dostaw

Oprócz jakości identycznej z OE, doskonałego stosunku jakości do ceny, szerokiej oferty w rynku i faktu, że regeneracja oszczędza zasoby naturalne i energię, istnieje jeszcze jeden argument przemawiający za kompresorami klimatyzacji marek Elstock, DRI, TMI i Lucas: wysoki poziom niezawodności dostaw. BORG Automotive posiada w swoim magazynie około miliona corów (wyeksploatowanych części) nadających się do regeneracji, sprowadza bardzo niewiele komponentów spoza Europy. Produkuje w Polsce, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii, jak również w Polsce posiada Centrum Dystrybucji własnych produktów dla klientów. Dzięki temu w ostatnich latach firma nie odczuwała problemów związanych z międzynarodowymi łańcuchami dostaw, w takim stopniu jak inni dostawcy. Dla dystrybutorów oznacza to niezawodność i szybkie dostawy.

Wszystkie kompresory klimatyzacji proponowane przez BORG Automotive są gotowe do montażu i zaopatrzone w odpowiednią ilość oleju, wymaganą przez producenta OEM - wraz z dwuletnią gwarancją, nie obejmującą  limitu kilometrów.

Ponadto BORG Automotive przygotował film instruktażowy pod kątem własciwego montażu kompresora klimatyzacji, z którego dystrybutorzy mogą korzystać podczas własnych szkoleń wewnętrznych, jak i podzielić się nim z warsztatami naprawczymi, w celu przekazania wiedzy o tym, jak zapobiegać awarii nowo zainstalowanego kompresora. Film dostępny jest zarówno w TecDoc, sklepach internetowych BORG Automotive, jak i w formie kodu QR na instrukcji montażu w opakowaniu produktu.